Διδασκαλία Β΄ Ξένης Γλώσσας για το σχολικό έτος 2020-21 (αφορά τους μαθητές της ΣΤ΄ που θα φοιτήσουν στο Γυμνάσιο)

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την αριθμ. Φ52/38300/Δ1/17-03-2020 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, οι γονείς και οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 2020-2021 στην Α΄ τάξη του Γυμνασίου συμπληρώνουν δήλωση με τη γλώσσα προτίμησης του παιδιού τους (Γαλλική ή Γερμανική) και την καταθέτουν στην Διευθυντρια του Σχολείου τους έως 4 Ιουνίου 2020. Κατ’ εξαίρεση, όποιοι/ες έχουν λόγους να επιλέξουν στο Γυμνάσιο διαφορετική 2η ξένη γλώσσα από αυτή που διδάχτηκαν στο Δημοτικό, δύνανται να υποβάλουν αιτιολογημένη γραπτή αίτηση μέχρι την 4η Ιουνίου 2020.

Η δήλωση προτίμησης έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου (από εδώ μπορείτε να την κατεβάσετε) , όσοι γονείς δεν έχετε τη δυνατότητα να την εκτυπώσετε μπορείτε να στείλετε απάντηση στο mail του σχολείου mail@dim-adrian.dra.sch.gr με τη γλώσσα προτίμησης και στη συνέχεια θα συμπληρώσετε , όποτε αυτό είναι εφικτό, και την έντυπη δήλωση.

Σας ευχαριστώ.

Η Διευθύντρια του σχολείου