Δεντροφύτευση με τη συμβολή γονέα

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος καθώς και στην υλοποίηση προγραμματισμένων δράσεων του σχεδίου δράσης που αφορά στη “Βελτίωση σχέσεων σχολείου-οικογένειας” την Τρίτη 7 Ιουνίου στις 10:00 π.μ. επισκέφθηκε το σχολείο μας ο κ. Κανέλας Δημήτριος, γεωπόνος και  πατέρας μαθήτριας του σχολείου,  ο οποίος μίλησε στους μικρούς μας μαθητές για τα εργαλεία που χρησιμοποιούμε κατά την ενασχόλησή μας με την κηπουρική, για τις ανάγκες των φυτών και τους τρόπους περιποίησής τους! Στη συνέχεια οι μαθητές/ τριες μας έκαναν πράξη όλα όσα έμαθαν, αφού φύτεψαν τους θάμνους και τα λουλούδια που μας έφερε σε γλάστρες για να στολίσουμε τον χώρο του σχολείου μας. Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Κανέλα Δημήτριο για την ενημέρωση και τη συμβολή του στη δράση του σχολείου!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.