Ποδηλατοδρομία/πεζοπορία στο Δημοτικό Σχολείο Αδριανής-Νικηφόρου

Στο πλαίσιο εορτασμού των Παγκόσμιων Ημερών Ποδηλάτου (3 Ιουνίου) και
Περιβάλλοντος (5 Ιουνίου) οι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου την
Παρασκευή 3 Ιουνίου 2022 στις 10:00 π.μ. διοργάνωσαν ποδηλατοδρομία/πεζοπορία σε
συνεργασία με τον Δήμο Παρανεστίου για να γιορτάσουν το περιβάλλον ως σύνολο, φυσικό και ανθρωπογενές με σύνθημα «Κάνω ποδήλατο για να δώσω ζωή και για να μου δώσει ζωή». Όλοι οι μαθητές/τριες και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου συμμετείχαν στη δράση φορώντας το μπλουζάκι της εκδήλωσης, το οποίο προσέφερε ο Δήμος Παρανεστίου. Ο Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Αδριανής προσέφερε έναν χυμό σε κάθε μαθητή/τρια.
Για την ασφαλή έκβαση της ποδηλατοδρομίας φρόντισε το Αστυνομικό Τμήμα Δοξάτου που ανταποκρίθηκε στο αίτημα του σχολείου και έστειλε δύο περιπολικά για την κάλυψη της ποδηλατοδρομίας. Το σχολείο εκφράζει τις θερμές του ευχαριστίες σε όλους όσοι
συνέδραμαν για την επιτυχή και ασφαλή έκβαση της ποδηλατοδρομίας!

Σχετικά με ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΔΡΙΑΝΗΣ

Δημοτικό σχολείο Αδριανής- Νικηφόρου

Περισσότερες πληροφορίες
Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.