Ενδοσχολική -διασχολική επιμόρφωση εκπαιδευτικών

Την Τετάρτη 17 Νοεμβρίου 2021 στις 10:15 π.μ., μετά τον εορτασμό της επετείου του Πολυτεχνείου και την σχολική εορτή, ακολούθησε ενδοσχολική- διασχολική επιμορφωτική συνάντηση των εκπαιδευτικών του σχολείου μας και των εκπαιδευτικών του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμπακίου με επιμορφώτρια την εκπαιδευτικό του σχολείου μας κα Παπαδοπούλου Χριστίνα. Στο πλαίσιο της εφαρμογής της εσωτερικής αξιολόγησης του εκπαιδευτικού έργου και συκεκριμένα του σχεδίου δράσης που υλοποιείται κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά και αναφέρεται στην επιμόρφωση των εκπαιδευτικών σε θέματα σχετικά με την επιμόρφωση των εκπαιδευτικών στην εκπαιδευτική ρομποτική και στο STEM πραγματοποιήθηκε δίωρη επιμόρφωση δια ζώσης για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας και εξ αποστάσεως για τους εκπαιδευτικούς του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμπακίου. Το θέμα ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρον και η παρουσίασή του ενθουσίασε όλους τους εκπαιδευτικούς, οι οποίοι δήλωσαν πλήρως ικανοποιημένοι από τις γνώσεις-δεξιότητες που απέκτησαν. Θα ακολουθήσει και 2η επιμορφωτική συνάντηση.  Ευχαριστούμε θερμά τη συνάδελφο κα Παπαδοπούλου Χριστίνα που μοιράστηκε τη γνώση της και μας μύησε στον υπέροχο και θαυμαστικό χώρο της εκπαιδευτικής ρομποτικής.

Κατηγορίες: Δράσεις του σχολείου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.