Γιορτή αποφοίτησης

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΔΡΙΑΝΗΣ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 30-06-2021

Την Τετάρτη 23 Ιουνίου  οι μαθητές της  Ε΄τάξης μαζί με τη δασκάλα τους παρουσίασαν στους τελειόφοιτους τη γιορτή -έκπληξη που τους είχαν ετοιμάσει. Δυστυχώς χωρίς την παρουσία γονέων και άλλων μαθητών του σχολείου και τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα αποχαιρετήσαμε τους μαθητές της Στ΄τάξης.  Το ταξίδι του Δημοτικού Σχολείου τελείωσε και αρχίζει ένα άλλο !!!! Τους ευχόμαστε να έχουν πάντα επιτυχίες στη ζωή τους,  να κυνηγάν τα όνειρά τους  και να είναι  πάντα υγιείς  και χαμογελαστοί!!!
Καλή επιτυχία στο νέο σας ταξίδι !!!
Θέλω να ευχαριστήσω ολόψυχα όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για την εξαιρετική δουλειά τους αλλά και τους γονείς που ήταν δίπλα μας και ανταποκρίθηκαν θετικά  στις δύσκολες καταστάσεις που βιώσαμε λόγω της πανδημίας.
Καλό καλοκαίρι λοιπόν σε όλους  και με υγεία να επιστρέψουμε το φθινόπωρο!

Αθλητικές εκδηλώσεις σχολικού έτους 2020-2021

Τηρώντας την παράδοση αλλά και τα προβλεπόμενα μέτρα κατά της πανδημίας, σε διαφορετικό πλαίσιο από τις προηγούμενες χρονιές  πραγματοποιηθήκαν και φέτος οι καθιερωμένες  αθλητικές εκδηλώσεις την Τρίτη 22 Ιουνίου στο Δημοτικό Σχολείο Αδριανής και την Τετάρτη 23 Ιουνίου στο Δημοτικό Σχολείο Νικηφόρου. Οι μαθητές μας ανά τάξεις συμμετείχαν στις αθλοπαιδιές που  είχε επιμεληθεί ο εκπαιδευτικός της Φυσικής Αγωγής κ. Τριανταφυλλίδης.  Ελπίζουμε ότι τη νέα σχολική χρονιά να καταφέρουμε να επανέλθουμε στην κανονικότητα και να ζήσουμε τις αθλητικές εκδηλώσεις των παρελθόντων ετών.