Πασχαλινές ευχές

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΔΡΙΑΝΗΣ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 23-04-2021

Οι Μαθητές, οι Εκπαιδευτικοί και η Διευθύντρια του Σχολείου σας εύχονται Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα με υγεία!!!

Πατήστε πάνω στην ηλεκτρονική μας κάρτα για να δείτε και τις ευχές των μαθητών μας.

Εισαγωγή μαθητών στην Α΄τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2021-22

Στην εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ αναφέρεται η διαδικασία εισαγωγής μαθητών στα Μουσικά Σχολεία. Έχει αναρτηθεί και η αίτηση που πρέπει να υποβάλλουν οι γονείς.

Υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος από το ΚΠΕ Παρανεστίου -ΣΤ τάξη

Την Παρασκευή 23 Απριλίου υλοποιήθηκε διαδικτυακά το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Ορθή διαχείριση απορριμμάτων» από την κα Ζωή Θεοδοσάκη, μέλος της εκπαιδευτικής ομάδας του ΚΠΕ Παρανεστίου στους μαθητές της ΣΤ΄τάξης.  Ευχαριστούμε θερμά το ΚΠΕ Παρανεστίου για την παρουσίαση και όλες αυτές τις πολύτιμες γνώσεις  που έδωσαν στους μαθητές μας σχετικά με την ανακύκλωση και την ευαισθητοποίησή τους απέναντι στο περιβάλλον!