Επίσκεψη του Δήμαρχου Παρανεστίου στην ψηφιακή μας τάξη

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΔΡΙΑΝΗΣ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 21-04-2021

Την Τρίτη 20 Απριλίου 2021 είχαμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε στην ψηφιακή τάξη της  Πέμπτης (Ε΄) το Δήμαρχο Παρανεστίου κ. Αναστάσιο Καγιάογλου ο οποίος αποδέχτηκε  με μεγάλη ευχαρίστηση  την πρόσκλησή μας. Στο πλαίσιο του μαθήματος της Γεωγραφίας και ειδικότερα στην ενότητα «Διοικητική διαίρεση της Ελλάδας» ο Δήμαρχος απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις των μαθητών μας περνώντας τους το μήνυμα ότι για να ασχοληθεί κάποιος με τα κοινά, θα πρέπει να διακατέχεται από το αίσθημα της ανιδιοτελούς προσφοράς στον τόπο του. Συνάμα εξήγησε στους μαθητές την σπουδαιότητα της Τοπικής Αυτοδιοίκησης στην προσπάθεια βελτίωσης της ποιότητας ζωής των πολιτών.

Τον ευχαριστούμε θερμά για την παρουσία του καθώς και για την στήριξη που προσφέρει στα σχολεία μας!