Εορτασμός Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου- Ε΄και ΣΤ΄ τάξεις

Σήμερα Παρασκευή 2 Απριλίου, στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου, πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή δράση στις Ε΄και Στ΄τάξεις, με τη βοήθεια του αγαπητού συντοπίτη μας Θανάση Κουρόγλου, βιβλιοθηκονόμου στις Παιδικές Βιβλιοθήκες του Δήμου Καρδίτσας, ο οποίος συντόνισε την εκδήλωση και με τη συμμετοχή της εξαιρετικής συγγραφέως Ράνιας Μπουμπουρή που παρουσίασε την ιστορία “Τρεις νεράιδες ευγενείς και ο μάγος Αγενής” από το βιβλίο της “Το άτακτο βιβλίο των καλών τρόπων”. Η συγγραφέας κατάφερε με την εκφραστική της ανάγνωση να μας ταξιδέψει σε κόσμους μαγικούς που κι εκεί όμως οι καλοί τρόποι έχουν μεγάλη αξία.  Ακολούθησε συζήτηση και ερωτήσεις από τους μαθητές/τριες  προς τη συγγραφέα του βιβλίου.

Ευχαριστούμε θερμά την κα  Μπουμπουρή και τον κ. Κουρόγλου για την εξαιρετική τους παρουσίαση!