Συγκέντρωση τροφίμων

Αγαπητοί γονείς,
Σας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σε συνεργασία με το Σύλλογο Διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου Αδριανής-Νικηφόρου, ενόψει της επικείμενης εορταστικής περιόδου των Χριστουγέννων και επιδεικνύοντας την απαραίτητη για τις ημέρες κοινωνική αλληλεγγύη αποφάσισαν τη συγκέντρωση τροφίμων με τα οποία θα στηριχτούν οικογένειες του Δήμου που αντιμετωπίζουν δυσκολίες.
Σας παραθέτουμε ενδεικτική λίστα: Συσκευασμένα είδη τροφίμων-Είδη βρεφικής φροντίδας- Είδη υγιεινής- Είδη οικιακής χρήσης
Η συγκέντρωση των τροφίμων και των ειδών πρώτης ανάγκης μπορεί να πραγματοποιηθεί ως τις 20-12-2018. Χώροι συγκέντρωσης: Δ. Σ. Αδριανής και Δ.Σ. Νικηφόρου. Τα τρόφιμα θα παραδοθούν στο Δήμο που θα τα διαθέσει στις οικογένειες που τα έχουν ανάγκη.
Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δ.Σ. Αδριανής-Νικηφόρου σας εύχονται
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ

.