Ημέρα αθλητισμού- ημέρα συνεργασίας

Συγγραφέας: ΤΟΚΑΤΛΗ ΕΥΝΙΚΗ | Κατηγορία Δράσεις του σχολείου | , στις 30-09-2018

Την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018, στο πλαίσιο εκδηλώσεων για την ημέρα αθλητισμού που προανήγγειλε το Υπουργείο Παιδείας, το σχολείο μας προγραμμάτισε διάφορες δράσεις.
Αρχικά ήρθε σε συνεννόηση με την εκπαιδευτική μονάδα του Αγίου Αθανασίου, ώστε σε συνεργασία, οι δυο σχολικές μονάδες να διοργανώσουν δράσεις, αθλητικά εκπαιδευτικά παιχνίδια. Στόχος όλων ήταν αρχικά η προαγωγή της ευγενούς άμιλλας, της συνεργασίας, της ανταλλαγής ιδεών. Παράλληλα η ενδυνάμωση του σώματος, η εξάσκηση στην δεξιοτεχνία και σε διάφορες ψυχοκινητικές δραστηρίοτητες μέσα από ποικίλες δράσεις πρόσφεραν στους μαθητές μια εξαιρετική ευκαιρία ψυχαγωγίας.
Το περιβάλλον του «Παραδείσιου» πάρκου αναψυχής στην Αδριανή, το οποίο και μας φιλοξένησε ήταν το πλέον ενδεδειγμένο για την καλύτερη δυνατή διεξαγωγή των δράσεων.
Ευχαριστούμε θερμά όλου ς όσους εργάστηκαν για τις προαναφερόμενες δράσεις και τις υποστήριξαν.