Επίσκεψη στο σπήλαιο Αλιστράτης

Φέτος συνδυάσαμε την ημερήσια εκδρομή μας με μια επιμορφωτικού χαρακτήρα εμπειρία. πολλοί από τους μαθητές μας δεν είχαν ποτέ την ευκαιρία να επισκεφθούν ένα σπήλαιο. έτσι το σχολείο ανέλαβε να αναπληρώσει αυτό το κενό.
Τη Δευτέρα 4/6/2018 επισκεφθήκαμε το σπήλαιο της Αλιστράτης. Ένα από το ωραιότερα σπήλαια της Ελλάδας και ένα από τα μεγαλύτερα της Ευρώπης. Η εμπειρία ήταν πρωτόγνωρη για τους περισσότερους από τους μαθητές μας και συγκλονιστική. Η ξενάγηση από τους υπεύθυνους του σπηλαίου ήταν  εξαιρετική και ιδιαίτερα κατατοπιστική. Όπως είναι γνωστό, στο εσωτερικό των σπηλαίων δεν επιτρέπεται η φωτογράφηση και για το λόγο αυτό παραθέτουμε το σύνδεσμο της σελίδας που αφορά στο σπήλαιο ώστε να μπορέσετε να θαυμάσετε εικονικά ό,τι εμείς θαυμάσαμε ζωντανά!

Στη συνέχεια επισκεφθήκαμε το αναψυκτήριο Σιταγρών όπου οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να χαλαρώσουν και να παίξουν.
Οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας ο οποίος με την οικονομική συνεισφορά του στα έξοδα της εκδρομής, βοήθησε ώστε να χαμηλώσει το οικονομικό κόστος που αναλογούσε στον κάθε μαθητή.

Κατηγορίες: Δράσεις του σχολείου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.