Αθλητικές εκδηλώσεις λήξης

Την Πέμπτη 14/6/2018 πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας οι καθιερωμένες πια αθλητικές εκδηλώσεις που σηματοδοτούν το κλείσιμο μιας σχολικής χρονιάς.
Οι μαθητές διασκέδασαν και χάρηκαν με τα αθλητικά παιχνίδια, που κύριο στόχο τους είχαν την πραγματική ψυχαγωγία, μέσω των κινητικών δεξιοτήτων που απέκτησαν οι μαθητές κατά την εξάσκησή τους στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής, χωρίς ανταγωνισμούς και άγχος.
Αρκετοί γονείς παραβρέθηκαν και στην εκδήλωση αυτή,  καμαρώνοντας και εμψυχώνοντας τους μικρούς μαθητές.
Επίσης απονεμήθηκαν στους μαθητές οι έπαινοι συμμετοχής τους σε διάφορους διαγωνισμούς όπως στον πανελλήνιο μαθηματικό διαγωνισμό αλλά και στους σχολικούς αγώνες.
Στην φετινή εκδήλωση υπήρξε και μια καινοτομία για τα δεδομένα του σχολείου μας, καθώς ο κάθε  μαθητής είχε την ευκαιρία να παρουσιάσει μέρος των ικανοτήτων και δεξιοτήτων που καλλιεργεί σε εξωσχολικές δραστηριότες όπως στο τραγούδι, τη μουσική ή τον χορό κ.λ.π.
Καλό καλοκαίρι σε όλους!

Κατηγορίες: εκδηλώσεις του σχολείου. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.