Ένα ατύχημα

Αυτό το ατύχημα έγινε μια μέρα που πηγαίναμε στα Αγγλικά. Μέσα στο αυτοκίνητο ήμασταν εγώ, η αδελφή μου και η μαμά μου.

Το πρόβλημα ήταν ότι τρακάραμε πάρα πολύ άσχημα, έγινε χάλια το αυτοκίνητο και χτύπησε λίγο η μαμά μου.

Με αυτόν που τρακάραμε, ερχόταν από την Δράμα και πήγαινε στο Παρανέστι. Σταμάτησε η κυκλοφορία γιατί ήμασταν στη μέση του δρόμου.

Εκείνη τη στιγμή νιώσαμε φόβο και πόνο. Φοβήθηκα πάρα πολύ! Μετά από λίγη ώρα ήρθε το ασθενοφόρο να μας πάρει. Αντιδράσμε πάρα πολύ άσχημα.

Φταίγαμε εμείς, γιατί τρέχαμε επειδή είχαμε αργήσει στα Αγγλικά. Εκείνη τη στιγμή βγήκαν και κάτι γουρούνια στον δρόμο. Ήταν ημέρα κυνηγιού.

Στο τέλος αφού ήρθε ο μπαμπάς, πήραν τα αυτοκίνητα να τα πάνε στο συνεργείο και εμείς πήγαμε με το ασθενοφόρο στο νοσοκομείο. Μαζί μας ήταν και οι άλλοι άνθρωποι του άλλου αυτοκινήτου. Ευτυχώς δεν χτυπήσαμε πάρα πολύ. Μόνο λίγα σημαδάκια. Έτσι γυρίσαμε στο σπίτι μας μετά από μια περιπέτεια μεγάλη.

Στέλα

Κατηγορίες: 2. Ιστορίες, παραμύθια, ποιήματα κ.ά.. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.