Διάκριση Δ.Σ. Μεσαριάς-Βόθωνα ως σχολείο eTwinning

Το Δημοτικό Σχολείο Μεσαριάς- Βόθωνα Θήρας είναι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσει ότι τιμήθηκε μαζί με άλλα 2.935  σχολεία όλων των βαθμίδων και σε όλη την Ευρώπη, με ετικέτα ποιότητας Σχολείου e Twinning για το έτος 2020-2021. Συγχαρητήρια στους/ στις συμμετέχοντες/συμμετέχουσες μαθητές/μαθήτριες και εκπαιδευτικούς για τη φιλεργατικότητά τους, τη συνεργασία τους και την πρόοδό τους.

To eTwinning είναι η κοινότητα των σχολείων της Ευρώπης και προσφέρει μία ασφαλή ψηφιακή πλατφόρμα για το εκπαιδευτικό προσωπικό  που εργάζεται σε σχολεία των συμμετεχουσών Ευρωπαϊκών χωρών, προκειμένου να επικοινωνήσουν, να συνεργαστούν, να αναπτύξουν σχέδια, να μοιραστούν και εν ολίγοις να νιώσουν ότι αποτελούν μέρος της πιο συναρπαστικής μαθησιακής κοινότητας στην Ευρώπη.

Αστρομύθοι

My village, your village, our Europe