Ευχαριστήρια – Δωρεές

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΣΤΟΝ Κ. ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΟΡΡΕ

Ξεκινώντας τις ευχαριστίες μας, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα τον Πρόεδρο της τοπικής κοινότητας Κορωνίδας, κ.Κορρέ Δημήτρη για την πολύτιμη βοήθεια και στήριξή του στο Σχολείο μας! Ο Πρόεδρος του χωριού βρίσκεται πάντα στο πλευρό μας και μας υποστηρίζει σε ό,τι κάνουμε!

Πρόεδρε ευχαριστούμε!

ΔΩΡΕΑ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΚΩΜΙΑΚΙΤΩΝ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 Ο Σύλλογος Κωμιακιτών της Αθήνας, θέλοντας να ευχαριστήσει τους μικρούς μαθητές του Σχολείου μας, μας έχει στείλει –όχι και λίγες φορές- πλούσια δώρα!Ένα από αυτά ήταν 8 κούτες βιβλία από τη Βιβλιοθήκη του Αετοπουλείου Πολιτιστικού Κέντρου του Δήμου Χαλανδρίου τα οποία κόσμησαν τη δική μας Βιβλιοθήκη.Θέλοντας να εκφράσουμε την ευγνωμοσύνη μας τους αποστείλαμε το παρακάτω ευχαριστήριο μήνυμα:« Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε απ’ τα βάθη της καρδιάς μας για το μικρό θησαυρό που μας στείλατε! Να είστε σίγουροι ότι οι οχτώ κούτες με τα βιβλία αυτά, θα αξιοποιηθούν από όλους εμάς με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και θα μας συντροφεύουν όλη τη χρονιά !Η δασκάλα και οι μαθητές του 1/θεσίου Δημοτικού Σχολείου Κορωνίδας Νάξου »

DSC06380             DSC06378

Εφημερίδα Κορωνίδας

ΔΩΡΕΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΩΝ ΔΩΡΩΝ ΑΠΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΚΩΜΙΑΚΙΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ

Ο Σύλλογος Κωμιακιτών της Αθήνας, δε μας απογοήτευσε ούτε κατά τη διάρκεια των Χριστουγέννων, αφού μας έστειλε πολλά επιτραπέζια παιχνίδια , τα οποία μας μοίρασε ο Άγιος Βασίλης στο τέλος της Χριστουγεννιάτικης γιορτής μας! Τους στείλαμε το παρακάτω ηλεκτρονικό ευχαριστήριο μήνυμα:

«Η Διεύθυνση και το διδακτικό προσωπικό του Δημ. Σχολείου και του Νηπιαγωγείου Κορωνίδας Νάξου σας ευχαριστούν θερμά για τα όμορφα δώρα σας που έδωσαν ιδιαίτερη χαρά στους μικρούς μαθητές και μαθήτριές μας κατά τη διάρκεια της Χριστουγεννιάτικης γιορτής.
Η δυναμική σας παρουσία στο πλευρό μας, δίνει πρόσθετο κουράγιο στην προσπάθειά μας να δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας για τα παιδιά του σχολείου μας.
Σας ευχόμαστε Χρόνια Πολλά, ευτυχισμένο το Νέο Έτος και σας θέλουμε πάντα κοντά μας!»

Ο  άγιος Βασίλης μοιράζει τα δώρα στα παιδιά
Ο άγιος Βασίλης μοιράζει τα δώρα στα παιδιά
Αφιέρωμα σε εφημερίδα Κορωνίδας

ΠΡΟΣΦΟΡΑ Κ.ΚΩΣΤΑ ΒΛΑΣΤΟΥ

Στα πλαίσια συζήτησής μας για τη στοματική υγιεινή, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε από βάθη καρδιάς τον κ. Κώστα Βλαστό, χειρούργο-οδοντίατρο, για τις πολύτιμες κασετίνες με πλούσιο υλικό που μας έστειλε! (οδοντόβουρτσες, οδοντόκρεμες κ.λ.π.…)

Αφού συζητήσαμε για την τεράστια σημασία μίας καλής στοματικής υγιεινής, ανοίξαμε ανυπόμονα την κούτα που λάβαμε!

Για να τον ευχαριστήσουμε, τόσο εμείς όσο και το Δημ. Σχολείο της Κορώνου (το οποίο και μεσολάβησε για να έρθουν στα χέρια μας, και το ευχαριστούμε πολύ και αυτό!!!) του φτιάξαμε και στείλαμε τις παρακάτω ζωγραφιές!

Χριστίνα
Κατερίνα-Νίκος-Κυριακή
Κωνσταντίνος
Στέλιος
Μάνος και Ηλίας

ΔΩΡΕΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

Λίγο πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων παραλάβαμε τέσσερις ηλεκτρονικούς υπολογιστές στο σχολείο μας!

Φαίνεται πως ο Άγιος Βασίλης έφτασε φέτος νωρίτερα στο Δημοτικό Σχολείο Κορωνίδας…! Οι υπολογιστές που μας δωρίσατε, μας έδωσαν απερίγραπτη χαρά και σίγουρα θα αποτελέσουν ένα πολύτιμο εργαλείο για τη μόρφωσή μας!

Η Διευθύντρια του Σχολείου, το διδακτικό προσωπικό και οι μικροί μαθητές ευχαριστούν θερμά τον ΟΠΑΠ γι’ αυτή τη δωρεά και ιδιαίτερα τον κ. Παναγιώτη Μωραΐτη για αυτή την πρωτοβουλία!

Η πράξη σας είναι παράδειγμα προς μίμηση και θα ήταν ευχής έργο και άλλοι φορείς να προέβαιναν σε παρόμοιες ευγενικές ενέργειες!

Οι νέοι μας υπολογιστές

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Το σχολείο μας τίμησαν με την προσφορά των βιβλίων που μας χάρισαν, τόσο ο Απεραθίτικος Πολιτιστικός Σύλλογος  με την ευκαιρία της επίσκεψης που κάναμε στο χωριό τους, όσο και ο κ. Σιδερής Χρήστος τους οποίους και ευχαριστούμε ιδιαίτερα!

O Σύλλογος Απεραθιτών μας δώρισε τα βιβλία: «ο Απεραθίτικος Πολιτισμός» και «Απεραθίτες Συγγραφείς» και ο κ. Σιδερής το βιβλίο «Ναξιακά Αγλαοσθένους»

20150422_135645                         20150422_135634

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΕΧΝΟΡΓΑΝΩΣΗΣ

Ευχαριστούμε την ΤΕΧΝΟΡΓΑΝΩΣΗ και ιδιαίτερα τον κ. Γιώργο Κεφαλιανό για το φορητό τηλέφωνο που δώρισε στο σχολείο μας και που πραγματικά μας… έλυσε τα χέρια!

20150527_135709