Αυτή τη φορά το μάθημα της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης του σχολείου μας είναι λιγάκι διαφορετικό και χρειάζεται από εσάς τους γονείς/κηδεμόνες να αφιερώσετε περισσότερο χρόνο να δείτε μαζί με τους μαθητές/τριες εκπαιδευτικά βιντεάκια, να συζητήσετε για αυτά και να παίξετε μέσω της οθόνης του ηλεκτρονικού υπολογιστή διαδραστικά παιχνίδια και εφαρμογές.

Ελπίζουμε να το χαρείτε και οι μαθητές/τριες να έχουν στο πρόσωπό τους ένα τεράστιο χαμόγελο!

• Εκπαιδευτικό Υλικό Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού

Με καθοδήγηση των γονέων/κηδεμόνων οι μαθητές/τριες μπορούν να παρακολουθήσουν το βίντεο στον παρακάτω σύνδεσμο που έχει τίτλο: Σωστό πλύσιμο χεριών

• Εκπαιδευτικό Υλικό Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού ~ Ψυχολόγος

Ένα παιδί είναι ευτυχισμένο όταν…

• Εκπαιδευτικό Υλικό Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού ~ Λογοθεραπεύτρια

Μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή Σούπερ Μάρκετ – Παίζω & Μαθαίνω και να παίξουν οι μαθητές/τριες το παιχνίδι αυτό πάντα με τη δική σας καθοδήγηση.

• Εκπαιδευτικό Υλικό Εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής

Οι μαθητές/τριες μπορούν να δουν τον μύθο του Αισώπου “Ο Βοριάς και ο Ήλιος” και μετά να ζωγραφίσουν τον Ήλιο και τον άνεμο Βοριά.

Μύθος Αισώπου “Ο Βοριάς και ο Ήλιος”

Και ένα ♥ παιχνίδι ♥ για το τέλος!!!

Ευχόμαστε να είστε όλοι σας καλά και ασφαλείς!!! ♥