Καλό καλοκαίρι!!!

Η Διευθύντρια, το Εκπαιδευτικό Προσωπικό και οι μαθητές/-τριες του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Φηρών Θήρας σας ευχόμαστε από καρδιάς καλό καλοκαίρι!!! 🙂

Μήνυμα του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κυκλάδων με αφορμή τη λήξη του σχολικού έτους 2020-2021

Λήψη αρχείου

Λήξη μαθημάτων στα Νηπιαγωγεία και στα Δημοτικά Σχολεία της χώρας για το σχολικό έτος 2020-2021

Λήψη αρχείου

Ενημέρωση για το πρόγραμμα «Ψηφιακή Μέριμνα»

Εκδήλωση Βράβευσης Καλλιτεχνικού Διαγωνισμού Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού

Αγαπητή κυρία  Κολλιδά,

είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι έργο  του σχολείου σας έχει λάβει τιμητική διάκριση στον Καλλιτεχνικό Διαγωνισμό με θέμα : ¨Μαθητές και Απόσταση».
Συγκεκριμένα έχει διακριθεί το έργο της μαθήτριας Ρουντέβσκαγια Εμιλίας.
Η εκδήλωση βράβευσης θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 3/7/2021 ( ώρες 17:30-20:30) στον κήπο του Νομισματικού Μουσείου Αθηνών (Ιλίου Μέλαθρον).
Παρακαλούμε όπως μας ενημερώσετε για την παρουσία της μαθήτριας ή και εκπροσώπου του σχολείου σας.
Ευχαριστούμε θερμά για τη συμμετοχή σας και τη συνεργασία.
Με εκτίμηση,
Μαρία Καστελλάνου

Δ/ντρια Νεότητας Περιφέρειας

Τομέας Νεότητας

Δ/νση Νεότητας Περιφέρειας

Διευθύντρια

Μαρία Καστελλάνου

Τηλ.: 210 6983778

email: youth_branches@redcross.gr

ΕΠΑΨΥ Webinar από Ειδικούς Παιδαγωγούς

Οι Κινητές Μονάδες Ψυχικής Υγείας της Ε.Π.Α.Ψ.Υ. προσκαλούν τους εκπαιδευτικούς των Κυκλάδων όλων των βαθμίδων και ειδικοτήτων, καθώς και κάθε ενδιαφερόμενο ειδικό που εργάζεται με παιδιά και εφήβους, σε μία διαδικτυακή συζήτηση που θα αφορά στις προκλήσεις που αντιμετώπισαν και αντιμετωπίζουν οι εκπαιδευτικοί στην εποχή της COVID-19, στον τρόπο που αποχαιρετάμε παιδιά κι εφήβους αυτή τη σχολική χρονιά, καθώς και σε πρακτικές που θα διευκολύνουν τη μετάβαση και την προσαρμογή των μαθητριών/-ών στην επόμενη χρονιά.

Η διαδικτυακή συζήτηση θα πραγματοποιηθεί Σάββατο 5 Ιουνίου στις 11:00.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν.

Συνδέεστε με την εφαρμογή ΖΟΟΜ

Meeting ID: 829 9552 9342

Passcode: 500521

Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος 2021

10306 ~ Τηλεφωνική Γραμμή Ψυχοκοινωνικής Υποστήριξης

Λήψη αρχείου

Ενημέρωση για την εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης

Πρόγραμμα 4ου Μαθητικού Φεστιβάλ Θήρας & Θηρασιάς

Από τη Δευτέρα 17/05 και για όλη την εβδομάδα θα παρουσιάζονται καθημερινά 10.00 – 11.30 το πρωί & 19.00 – 20.30 το απόγευμα τα έργα των σχολείων στην ιστοσελίδα της Θηραϊκής Εταιρείας, https://www.thiret.org/4o-mathitiko-festival/ και στην αντίστοιχη σελίδα στο Facebook, https://www.facebook.com/thiret2006/live/.
Με αυτόν τον τρόπο, το κάθε σχολείο που συμμετέχει θα μπορεί να παρουσιάσει μέσα στην τάξη το video με τις δημιουργίες των παιδιών!
Δευτέρα με Πέμπτη 10.00-11.30 και 19.00-20.30 live ανά group σχολείων &
Παρασκευή από τις 10.00 θα προβληθεί το θεατρικό «Ο Ρατατούης 2» από το Θεατρικό Εργαστήρι Σαντορίνης και συνολικά όλες οι συμμετοχές μαζί!!
Η έκθεση εικαστικών παρουσιάζεται (17/05 – 30/06/21) και στο Βιομηχανικό Μουσείο Τομάτας «Δ. Νομικός» και μπορείτε να την επισκεφθείτε – τηρώντας όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα – τις μέρες και ώρες λειτουργίας του Μουσείου (Τρίτη-Κυριακή 10.00-16.00).
Το 4ο Μαθητικό Φεστιβάλ ΞΕΚΙΝΑΕΙ διαδικτυακά!!
Καλή επιτυχία και καλή αρχή!!! 🙂

Σελίδα 1 από 5

Υποστηριζόμενο από blogs.sch.gr & Θέμα βασισμένο στο Lovecraft από τον Anders Norén