''τα παιδία παίζει''          Δημοτικό Σχολείο Κάστρου Βοιωτίας

«Εγγραφές μαθητών στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2021-2022 »

Α  Ν  Α  Κ  Ο  Ι  Ν  Ω  Σ  Η

Οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄ τάξη πραγματοποιούνται από 1 μέχρι 20 Μαρτίου 2021 .

Σχετικά με την διαδικασία εγγραφής των παιδιών σας στην Α΄ τάξη του Δημ. Σχολείου, για το σχολικό έτος 2021 – 2022, σας γνωρίζουμε τα παρακάτω:

Στην πρώτη τάξη εγγράφονται υποχρεωτικά όσοι μαθητές γεννήθηκαν από 1η Ιανουαρίου 2015 μέχρι και 31 Δεκεμβρίου 2015.

Δικαιολογητικά που απαιτούνται:

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας σας ενημερώνουμε ότι για την εγγραφή των μαθητών στα Δημοτικά Σχολεία της χώρας δεν απαιτείται η προσκόμιση του από τους γονείς ,γιατί αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος myschool του ΥΠΠΕΘ.
  2. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου (τη συμπληρώνει και την αποστέλλει το νηπιαγωγείο ).

1. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση μόνιμης κατοικίας ( ΟΤΕ- ΔΕΗ).

1. Επίδειξη βιβλιαρίου υγείας στο οποίο φαίνεται ο προβλεπόμενος εμβολιασμός.

1. Ατομικό Δελτίο Υγείας (θα σας δοθεί από το σχολείο, θα το συμπληρώσει ο παιδίατρος και θα το επιστρέψετε το Σεπτέμβρη)

Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε πληροφορία και συνεργασία.

ΤΗΛ.22680 41259

mail :  mail@dim-kastr.voi.sch.gr