ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Αγαπητοί γονείς
Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι από 1 Ιουνίου 2020 το Σχολείο μας επαναλειτουργεί.
Επειδή πρόκειται για λειτουργία του Σχολείου εν μέσω ειδικών συνθηκών (COVID-19), το Σχολείο μας θα λειτουργήσει σύμφωνα με τις προβλεπόμενες οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και του ΕΟΔΥ, τις οποίες επισυνάπτουμε στο παρόν άρθρο.
Σύμφωνα με τα παραπάνω, όπως ήδη σας έχουμε ενημερώσει, οι μαθητές μας χωρίστηκαν σε δύο ομάδες και θα προσέρχονται στο Σχολείο εκ περιτροπής.
Ο Σύλλογος Διδασκόντων έχει προβεί στον απαραίτητο σχεδιασμό για την προσαρμογή του σχολικού προγράμματος, την τήρηση των κανόνων υγιεινής στο χώρο του Σχολείου, όπως και για τη διαχείριση ύποπτου κρούσματος (κορωνοϊού).
Σύμφωνα με τις οδηγίες όποιος μαθητής ή μαθήτρια παρουσιάζει συμπτώματα αδιαθεσίας, ανεξάρτητα αν αυτά εμπίπτουν στη συμπτωματολογία του κορωνοϊού, πρέπει να παραμένει στο σπίτι.
Ευχόμαστε καλή επάνοδο των μαθητών και μαθητριών μας στο Σχολείο, καλή υγεία και καλή συνεργασία.

Ελένη Βόκα

4. Υγιεινή Χεριών αφίσα (ΕΟΔΥ)

ΕΟΔΥ_Οδηγίες ΣΜΕΑΕ (1)

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΜΕΑΕ Π Ε final 27 5 2020