Σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου

Στις 23 Μαΐου 2019, το σχολείο μας πήρε μέρος στο σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που διεξήχθη στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο. Το σχολείο μας συμμετείχε με δύο ομάδες, μία αγοριών απαρτιζόμενη από τους μαθητές Σολωμό Σπύρο, Τζώρτζη Άγγελο, Γιαννίτσο Άγγελο και Χρήστο, Τερλέση Χρήστο, Αλεξανδρόπουλο Δημήτρη, Κωσταράκη Βασίλη, Γκοτσόπουλο Δημήτρη και Καποτά Βασίλη, η οποία νίκησε και στους τρεις αγώνες της με 4-0 το 4ο Δημ. Σχ. Πατρών, με 4-3 το 41ο Δημ. Σχ. Πατρών και με 2-0 το 21ο Δημ. Σχ. Πατρών και μια μεικτή ομάδα που αποτελούνταν από τους Ζορμπά Γιάννη, Κορμπάκη Μαρία, Πετρούτσου Χρυσούλα, Σταυροπούλου Γλυκερία, Απόκη Μαριάννα, Ταρνάρη Φωτεινή, Θεοδωροπούλου Σταυρούλα, Βαγενά Αντριάνα Καταραχιά Θεοφανεία και Τζώρτζη Σπυριδούλα, με απολογισμό μια νίκη και δύο ήττες. Όλοι οι μαθητές είχαν τη χαρά τη συμμετοχής στη διοργάνωση, την ευκαιρία να αγωνιστούν σε ένα πολύ μεγάλο και όμορφο στάδιο και τη δυνατότητα να συναγωνιστούν και να γνωρίσουν μαθητές από άλλα σχολεία του Δήμου μας.