Μάι 23 2018

Οργανικές τοποθετήσεις (πίνακας)

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

• Οι αναγραφόμενοι στον πίνακα τοποθετούνται σε κενές οργανικές θέσεις, οι οποίες ανακοινώθηκαν με την πράξη 14/11.05.2018 του ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας ή δημιουργήθηκαν από τοποθετήσεις στις παραπάνω θέσεις. Δεν τοποθετούνται:  1) όσοι δεν υπέβαλαν δήλωση προτιμήσεων 2) όσοι υπέβαλαν δήλωση  αλλά στα σχολεία που δήλωσαν είτε δεν υπάρχουν ούτε δημιουργήθηκαν κενά,  είτε τοποθετήθηκαν άλλοι εκπαιδευτικοί με περισσότερες μονάδες μετάθεσης. Επισημαίνεται ότι  σε περίπτωση μετακίνησης εκπαιδευτικού, δε δημιουργείται κενό στο σχολείο προέλευσης αν εκεί υπήρχε πλεόνασμα.
  • Λόγω αναπροσαρμογής των κενών στον κλάδο ΠΕ11, δεν έγιναν τοποθετήσεις εκπαιδευτικών του κλάδου, οι οποίοι και καλούνται, εφόσον επιθυμούν, να υποβάλλουν νέα δήλωση, βάσει των αναπροσαρμοσμένων κενών (σύμφωνα με τον πίνακα παρακάτω), μέχρι την Τετάρτη 30/05//2018. Αν δεν υποβληθεί νέα δήλωση, ισχύει η ήδη υποβληθείσα.
  • Οι αποφάσεις τοποθετήσεων θα εκδοθούν απο το Δ/ντή της Περιφερειακή Δ/νσης Εκπ/σης

Πίνακας κενών ΠΕ11

ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ 2018-19

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών σε οργανικές θέσεις (πράξη 15/23.05.2018 του ΠΥΣΔΕ Κέρκυρας)