08-02-2017 Επιμορφωτική συνάντηση εκπαιδευτικών Πληροφορικής Π/θμιας Εκπαίδευσης με θέμα «Ανοικτές τεχνολογίες στα Σχολικά Εργαστήρια Πληροφορικής και Εφαρμογών Η/Υ»

Σας ενημερώνουμε ότι ο υπεύθυνος του Κέντρου Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών (Κε.Πλη.Νε.Τ.) Εύβοιας σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Π/θμιας Εκπαίδευσης Εύβοιας, διοργανώνει 4ώρη επιμορφωτική συνάντηση (10.30-14.30) με θέμα: «Ανοικτές τεχνολογίες στα Σχολικά Εργαστήρια Πληροφορικής και Εφαρμογών Η/Υ» .
Η επιμορφωτική συνάντηση θα διεξαχθεί την Πέμπτη 09/02/2017, στις 10.30 (ώρα προσέλευσης) στο Γυμνάσιο Κανήθου και θα την παρακολουθήσουν οι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής Κλάδου (ΠΕ19-20), που υπηρετούν στα σχολεία Π/θμιας Εκπαίδευσης  των περιοχών των Δήμων:  Χαλκιδέων, Διρφύων-Μεσσαπίων και Ερέτριας.

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της επιμορφωτικής συνάντησης