13-06-2016 Ολοκληρώθηκε το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Εισαγωγή στη Ρομποτική» της Εστίας Γνώσης Χαλκίδας σε συνεργασία με το Κε.Πλη.Νε.Τ Εύβοιας

Ολοκληρώθηκε για τη φετινή χρονιά ο νέος κύκλος μαθημάτων του  πιλοτικού εκπαιδευτικού προγράμματος  «Εισαγωγή στη Ρομποτική» της Εστίας Γνώσης Χαλκίδας σε συνεργασία με το  Κέντρο Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών (Κε.Πλη.Νε.Τ) της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Εύβοιας.  Στο πρόγραμμα είχαν την ευκαιρία να συμμμετάσχουν  1142 μαθητές και μαθήτριες (από τους 2692 που συνολικά επισκέφτηκαν την Εστία Γνώσης Χαλκίδας στο «Κόκκινο Σπίτι»), με πολύ θετικά σχόλια τόσο από τους μαθητές  όσο και από τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.

Δείτε αναλυτικά τον ετήσιο απολογισμό επιστημονικών, εκπαιδευτικών και ερευνητικών δραστηριοτήτων της Εστίας Γνώσης Χαλκίδας :  ΕΣΤΙΑ_ΧΑΛΚΙΔΑΣ_ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ_ΙΟΥΝΙΟΣ_2016