ΓΕΛ Αλικιανού – Β6 – Simple Calculator

Τίτλος έργου Simple Calculator

Σχολείο / Τάξη ΓΕΛ ΑΛΙΚΙΑΝΟΥ Β6 (ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ)

Υπεύθυνος/οι καθηγητής/ες ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΟΥΜΑΚΗΣ ΠΕ20

Ομάδα μαθητών ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΜΠΑΛΟΜΕΝΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ
Κατηγορία ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ
Περιγραφή Πρόγραμμα που εξομοιώνει τις (απλές) λειτουργίες μιας αριθμομηχανής (κομπιουτεράκι). Η κεντρική φόρμα του προγράμματος θυμίζει και στην όψη απλή αριθμομηχανή. Τέλος, η εφαρμογή τεκμηριώνεται και με αρχείο βοήθειας, στο οποίο περιγράφονται οι βασικές λειτουργίες της.
Λογισμικό υλοποίησης Visual Basic 6, MS-Word 2000, Ζωγραφική των Windows

Απαιτήσεις Στις περισσότερες περιπτώσεις το «calculator.exe» θα τρέξει χωρίς πρόβλημα (δοκιμασμένο σε windows XP.SP3, Vista). Αν όμως αντιμετωπίσετε προβλήματα, δοκιμάστε να τρέξετε το πρόγραμμα εγκατάστασης (setup.exe) και … καλή τύχη!