no rotate image set no rotate image set no rotate image set no rotate image set

Βασικές λειτουργίες και πώς μπορούν να χρησιμοποιηθούν

Συγγραφέας: | 21 Σεπτεμβρίου 2012
| Κανένα σχόλιο |

Το ιστολόγιο φιλοξενείται από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) και οι δημοσιεύσεις που αναρτώνται μπορούν να σχολιασθούν ΕΛΕΥΘΕΡΑ από όλα τα εγγεγραμμένα μέλη του ΠΣΔ και όχι μόνο. Το σημαντικό είναι ότι οποιοσδήποτε, ακόμη και τα μη μέλη του ΠΣΔ, δηλαδή όσοι δεν έχουν λογαριασμό στο ΠΣΔ, μπορούν να εκφράζουν ΕΛΕΥΘΕΡΑ τις απορίες και τα σχόλιά τους σ’ αυτή την ανοικτή ηλεκτρονική τάξη. Αρκεί να κάνουν κλικ σε μια δημοσίευση και να γράψουν οποιοδήποτε σχόλιο στον μικρό κειμενογράφο που εμφανίζεται. Δεδομένου ότι η πρόσβαση είναι ελεύθερη και στα μη μέλη του ΠΣΔ, δεν υπάρχουν υποχρεωτικά πεδία που πρέπει να συμπληρωθούν. Έτσι μπορούν να αφήσουν κενά τα πεδία για όνομα (Name), ηλεκτρονική διεύθυνση (Email) και Website, εκτός και αν οι ίδιοι οι σχολιαστές επιθυμούν να τα συμπληρώσουν. Στη συνέχεια συμπληρώνουν οπωσδήποτε τον κωδικό που εμφανίζεται κάτω από τον μικρό κειμενογράφο και υποβάλλουν το σχόλιό τους.

Όταν αυξηθεί ο αριθμός των δημοσιεύσεων, οι παλαιότερες δημοσιεύσεις μπορεί να μην εμφανίζονται στην πρώτη σελίδα, δεν σημαίνει όμως ότι έχουν χαθεί. Μπορείτε να βρείτε παλαιότερες δημοσιεύσεις κάνοντας κλικ πάνω δεξιά στο Monthly Archives, οπότε μπορείτε να μεταφερθείτε σε προγενέστερες ημερομηνίες που έγιναν οι συγκεκριμένες δημοσιεύσεις και να τις βρείτε. Επίσης, για την ευκολότερη αναζήτηση των δημοσιεύσεων, δημιουργούνται κατηγορίες που ομαδοποιούν δημοσιεύσεις ενός θέματος, όπως για παράδειγμα για το μάθημα “Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγρμματιστικό Περιβάλλον” (ΑΕΠΠ). Επιπλέον, πληροφορίες θα αναρτώνται και στην ηλεκτρονική τάξη στην οποία η πρόσβαση είναι επίσης ελεύθερη και μπορείτε να την επισκέπτεστε για αναζήτηση υλικού.

κάτω από: Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον