Το "δεύτερο"

Εργασίες αποκατάστασης βόρειας & ανατολικής πλευράς του κτιρίου

IMG 20221224 131957

Οι εργασίες αποκατάστασης και θερμοπρόσοψης της βόρειας πλευράς του κτιρίου ολοκληρώθηκαν. Κατά την εξέλιξη των εργασιών όμως εντοπίστηκαν φθορές και στην ανατολική πλευρά του κτιρίου όπου έγινε αποξήλωση και αποκατάσταση των σαθρών επιχρισμάτων. Την περίοδο αυτή λοιπόν βρίσκονται σε εξέλιξη οι εργασίες και στην πλευρά αυτή, προκειμένου να ολοκληρωθεί η αποκατάσταση και να παραδοθεί ολοκληρωμένο τον έργο από τον ανάδοχο.

IMG 20221224 132035 IMG 20221224 131919

Στο μεταξύ, με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων που εξασφάλισε πολλούς από τους αναγκαίους ανθρώπινους, υλικούς και χρηματικούς πόρους καθώς και τη συνέργεια της Σχολικής Επιτροπής , έχει προγραμματιστεί εντός της τρέχουσας περιόδου των διακοπών η εκτέλεση ενός άλλου σημαντικού έργου που αφορά το σχολείο μας. Λεπτομέρειες εντός των ημερών…