Παρακολούθηση παράστασης θεάτρου σκιών

tn IMG 20221021 102814Σήμερα, Παρασκευή 21 Οκτωβρίου 2022, τα παιδιά των Α, Β & Γ τάξεων παρακολούθησαν την παράσταση θεάτρου σκιών του Φώτη Πλέσσα με τίτλο «Τα συνεταιράκια». Την παράσταση παρακολούθησαν και μαθητές από το 2ο Νηπιαγωγείο Αλιβερίου, που απόλαυσαν μαζί με τους μικρούς μαθητές μας την επίσκεψή τους στο σχολείο. Επισημαίνουμε πως με το 2ο Νηπιαγωγείο Αλιβερίου θα συνεργαστούμε κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά σε ένα πρόγραμμα διευκόλυνσης της μετάβασης των παιδιών μεταξύ των δυο τύπων σχολείων και αυτή ήταν η πρώτη ευκαιρία για τα παιδιά να συναντηθούν ξανά με τους παλιούς συμμαθητές και τη νηπιαγωγό τους.

tn IMG 20221021 102830