Το "δεύτερο"

Self-test τη Δευτέρα 31 Ιανουαρίου

self 2Σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας, σε κάθε σχολείο που επαναλειτουργεί μετά από αναστολή, οι μαθητές θα διενεργούν self-test πριν από την προσέλευσή τους στο σχολείο. Το επόμενο self-test θα διενεργείται την επόμενη προκαθορισμένη ημέρα (για προσέλευση Τρίτη – Παρασκευή).

Συνεπώς, για την επιστροφή των μαθητών στο σχολείο είναι υποχρεωτική η προσκόμιση selftest το πρωί της Δευτέρας 31 Ιανουαρίου. Δεν θα επιτραπεί η είσοδος μαθητών στο σχολείο χωρίς να έχουν αρνητική δήλωση αυτοδιαγνωστικού ελέγχου.

Ευνόητο είναι πως αυτοδιαγνωστικός έλεγχος θα γίνει και την επόμενη ημέρα, την Τρίτη, σύμφωνα με το πρωτόκολλο των εβδομαδιαίων ελέγχων.