Οι πρεσβευτές του Virtual School συνομιλούν με τον Υπουργό Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας

2Με την ολοκλήρωση του προγράμματος Virtual School και τα πολύ καλά σχόλια που εισπράξαμε για την αρτιότητα της δράσης, οι υπεύθυνοι του προγράμματος, καθηγητές κ. Εμμανουλούδης και Νάστος, επέλεξαν τους μαθητές του σχολείου μας για να παρουσιαστεί η δράση Virtual School 21 στον Υπουργό Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας, κ. Χρήστο Στυλιανίδη.

Η παρουσίαση θα γίνει αύριο, Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου, μέσω τηλεδιάσκεψης των μαθητών του Ε2 τμήματος, της δασκάλας τους και μαθητών της Β τάξης με τον Υπουργό και τους υπεύθυνους του προγράμματος. Εκεί θα παρουσιαστεί η διαδικασία  υλοποίησης της δράσης και τα αποτελέσματά της, καθώς και η επέκταση που δόθηκε από τη δασκάλα και τους μαθητές της που λειτούργησαν ως πολλαπλασιαστές της δράσης στο σύνολο του σχολείου μας.