Λειτουργία του σχολείου για το διάστημα 13-24 Σεπτεμβρίου (ενημέρωση19/09/21)

Αγιασμός-έναρξη σχολικής χρονιάς

Με την τέλεση του Αγιασμού από τον εφημέριο του Ι.Ν. της Αγίας Μαρίνας, πατέρα Νεκτάριο, άρχισε και επίσημα η νέα σχολική χρονιά.

Ωρολόγιο πρόγραμμα τμημάτων

Λόγω έκτακτων συνθηκών, το σχολείο στερείται για την παρούσα περίοδο τις απαραίτητες ώρες για την πλήρη ανάπτυξη του ωρολογίου προγράμματος. Ως εκ τούτου το εβδομαδιαίο ωρολόγιο πρόγραμμα θα είναι το εξής:

Εβδομάδα 13-17 Σεπτεμβρίου:

• Τρίτη & Τετάρτη τα μαθήματα όλων των τάξεων/τμημάτων θα ολοκληρωθούν στο 5ωρο. Αποχώρηση των μαθητών στις 12.30
  • Πέμπτη & Παρασκευή τα μαθήματα όλων των τάξεων/τμημάτων θα ολοκληρωθούν στο 6ωρο. Αποχώρηση των μαθητών στις 13.15

Εβδομάδα 20-24 Σεπτεμβρίου:

• Δευτέρα έως Πέμπτη τα μαθήματα όλων των τάξεων/τμημάτων θα ολοκληρωθούν στο 6ωρο. Αποχώρηση των μαθητών στις 13.15
  • Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου τα μαθήματα όλων των τάξεων/τμημάτων θα ολοκληρωθούν στο 5ωρο

Λειτουργία Ολοημέρου:

Λόγω έλλειψης των απαιτούμενων ωρών το ολοήμερο πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει την παρούσα περίοδο. Εφόσον εξασφαλιστούν οι ελάχιστες απαιτούμενες ώρες θα ξεκινήσει η λειτουργία του με προτεραιοποίηση της φοίτησης παιδιών που εργάζονται και οι δύο γονείς τους. Μόλις εξασφαλιστούν οι απαιτούμενες ώρες θα αναπτυχθεί πλήρως το πρόγραμμα του ολοημέρου με τη φοίτηση όλων των εγγεγραμμένων μαθητών.

Όλα τα παραπάνω ισχύουν υπό την προϋπόθεση πως υπηρεσιακές ή άλλες αλλαγές δεν θα επιφέρουν την αναγκαστική τροποποίηση του ωρολογίου προγράμματος.