Συνεργασία με την Κοιν.Σ.ΕΠ «Ένα παιδί μετράει τ’ άστρα»

Παρά τις δυσκολίες της τρέχουσας περιόδου λόγω της πανδημίας Covid-19, τηρώντας όλες τις απαραίτητες προφυλάξεις, το σχολείο μας συνεχίζει την ανακύκλωση πλαστικών καπακιών και μπουκαλιών για καλό σκοπό!

Με ιδιαίτερη ευαισθητοποίηση για τον εθελοντισμό, την υγεία, την αναπηρία και το περιβάλλον, έχουμε εντάξει αυτήν την μορφή ανακύκλωσης στην καθημερινή λειτουργία του σχολείου μας. Στο πλαίσιο αυτό, παραδώσαμε μια μεγάλη ποσότητα καπακιών στην κοινοτική συνεταιριστική επιχείρηση «Ένα παιδί μετράει τ’ άστρα», τα οποία θα αξιοποιηθούν για την υποστήριξη των δράσεων εθελοντισμού του εν λόγω φορέα.

Χαιρόμαστε να συμβάλλουμε σε πρωτοβουλίες κοινωνικής ευαισθητοποίησης και ευχαριστούμε την Κοιν.Σ.ΕΠ «Ένα παιδί μετράει τ’ άστρα» για τη συνεργασία.

Λήψη αρχείου

Υπενθυμίζουμε επίσης πως το σχολείο συνεχίζει τη συλλογή τηγανελαίων προς ανακύκλωση, με ανταποδοτικό οικονομικό όφελος για τη λειτουργία μας.