Το "δεύτερο"

Προσφορά ειδών ατομικής υγιεινής

Ευχαριστίες για την προμήθεια υλικών ατομικής υγιεινής

Εκ μέρους όλων των μελών της σχολικής μας κοινότητας ευχαριστούμε την κ.  Νικολή Μαρία και τον κ. Ντογκάνη Γιάννη, ιδιοκτήτες του καταστήματος ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού Medicare, για την πολύτιμη προσφορά τους προς το σχολείο σε είδη ατομικής υγιεινής.

Συγκεκριμένα, μας παρασχέθηκαν τα ακόλουθα υλικά:

• 160 ατομικές συσκευασίες των 80/100 mlαλκοολούχου αντισηπτικού διαλύματος τύπου gel
  • 20 συσκευασίες των 500 mlαλκοολούχου αντισηπτικού διαλύματος τύπου gel με αντλία έγχυσης, για τις ανάγκες των αιθουσών διδασκαλίας
  • 12 λίτρα αλκοολούχου αντισηπτικού διαλύματος τύπου gel για επανατροφοδότηση των παραπάνω αντλιών
  • 1 συσκευή θερμομέτρου υπερύθρων (θερμόμετρο μετώπου)
  • 100 πάνινες μάσκες προστασίας

Τα προϊόντα αυτά είναι πιστοποιημένα για τη χρήση που προορίζονται, ενώ μας παρασχέθηκαν και τα σχετικά δελτία δεδομένων ασφαλείας.

Η προσφορά αυτή έρχεται σε μια κρίσιμη στιγμή για να καλύψει τις ανάγκες του σχολείου μας στα παραπάνω είδη ατομικής υγιεινής και να επιτρέψει την ασφαλέστερη έναρξη των μαθημάτων.

Θεωρούμε πως η ενεργός, αφιλοκερδής και θετική συμβολή στην υποστήριξη της λειτουργίας του σχολείου μας ενέχει όλα τα χαρακτηριστικά της κοινωνικής ευποιίας και της ηθικής βράβευσης, την οποία αναγνωρίζουμε στους ιδιοκτήτες του καταστήματος ιατρικού εξοπλισμού Medicare, και για το λόγο αυτό προβάλλουμε και δημοσιοποιούμε αυτήν τους την ενέργεια.

Για λογαριασμό της σχολικής κοινότητας του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αλιβερίου,

Ο Διευθυντής του σχολείου