Έναρξη σχολικής χρονιάς – λειτουργία σχολείου

Την Τρίτη 1 Σεπτεμβρίου 2020 αρχίζει η νέα σχολική χρονιά 2020-2021.

Για το διάστημα έως και την Παρασκευή 4 Σεπτεμβρίου 2020 το σχολείο θα παραμένει ανοικτό κατά τις ώρες 08.00-13.00 για τη διευθέτηση κάθε ζητήματος που αφορά τους μαθητές και τη φοίτησή τους.

Ο αγιασμός για την έναρξη των μαθημάτων με βάση τον υπάρχοντα προγραμματισμό θα γίνει τη Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου 2020. Το ακριβές πρόγραμμα της ημέρας αυτής θα ανακοινωθεί σύντομα.

Κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά, και λόγω της μείωσης του αριθμού των εγγραφέντων μαθητών στην Α τάξη, το σχολείο θα λειτουργήσει με 9 τμήματα στο πρωινό πρόγραμμα, ενώ με βάση τον αριθμό των εγγραφέντων μαθητών προβλέπεται η λειτουργία 2 τμημάτων στο ολοήμερο πρόγραμμα.

Ο διαμοιρασμός των τμημάτων είναι ο ακόλουθος: Α, Β, Γ1, Γ2, Δ1, Δ2, Ε, ΣΤ1, ΣΤ2

Με την έναρξη της χρονιάς το σχολείο είναι στελεχωμένο από τους παρακάτω εκπαιδευτικούς (αλφαβητικά):

1.     Αντωνιάδη Νίτσα ΠΕ70-δασκάλων
2.     Αρβανίτης Νίκος ΠΕ70-δασκάλων (Διευθυντής)
3.     Γλάρος Αντώνης ΠΕ70-δασκάλων
4.     Καυγά Γεωργία ΠΕ70-δασκάλων
5.     Λεβέντη Μαρία ΠΕ70-δασκάλων (Υποδιευθύντρια)
6.   Ξανθοπούλου Μαρία ΠΕ70-δασκάλων
7.   Πάττας Δημήτρης ΠΕ11-φυσικής αγωγής
8.   Περήφανου Αγγελική ΠΕ70-δασκάλων
9.   Πολυχρονίδου Αναστασία ΠΕ70-δασκάλων
10.   Σατήρη Δήμητρα ΠΕ70-δασκάλων
11. Φουντά Κασσιανή ΠΕ70-ΕΑΕ (Ειδικής Αγωγής)
12.   Χατζηαστερίου Γαρυφαλιά ΠΕ70-δασκάλων

Η έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς μάς βρίσκει χωρίς την εκπαιδευτικό αγγλικής γλώσσας κ. Δημητρίου Σταματούλα, η οποία συνταξιοδοτήθηκε με τη λήξη της σχολ. χρονιάς 2019-2020, ολοκληρώνοντας ευδοκίμως την επαγγελματική της διαδρομή στην ιδιωτική και δημόσια εκπαίδευση.

Εντός των ημερών αναμένουμε την τοποθέτηση εκπαιδευτικών στις ειδικότητες που απαιτούνται.

Μέχρι στιγμής έχει τοποθετηθεί η εκπαιδευτικός Ειδικής Αγωγής κ. Φουντά Κασσιανή για τις ανάγκες του Τμήματος Ένταξης του σχολείου. Καλωσορίζουμε τη νέα συνάδελφο, με την οποία είχαμε την τύχη να συνεργαστούμε και κατά το παρελθόν, στο σχολείο μας και της ευχόμαστε μια εποικοδομητική συνεργασία.

Σύντομα επίσης θα ανακοινωθεί και η κατανομή τάξεων/τμημάτων στους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς ειδικότητας ΠΕ70- δασκάλων.