Αρχική » Εκπαιδευτική ΡαδιοΤηλεόραση » Τελετή Απονομής Βραβείων του 5ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Ψηφιακής Δημιουργίας για την Οδική Ασφάλεια

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.

Teleth ioas

Η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας: «Πάνος Μυλωνάς» θα βραβεύσουν τις μαθητικές δημιουργίες που διακρίθηκαν στην Τελετή Απονομής Βραβείων του 5ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Ψηφιακής Δημιουργίας για την Οδική Ασφάλεια που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου 2022 στο Κέντρο Πολιτισμού του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος και ώρα 11:00 π.μ.

Κατά τη διάρκεια της τελετής οι μαθητές των βραβευμένων σχολείων και οι συνοδοί εκπαιδευτικοί τους  θα ξεναγηθούν στους χώρους του Κ.Π.Ι.Σ.Ν. και θα πάρουν μέρος σε παράλληλες εκδηλώσεις για την οδική ασφάλεια.