Αρχική » i-create » Η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση στον τηλεοπτικό σταθμό της Βουλής των Ελλήνων

1. 20/10/1820: Ο Υψηλάντης και οι «Φιλικοί» αποφασίζουν να κηρύξουν επανάσταση στη Μολδοβλαχία.

Η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση στον τηλεοπτικό σταθμό της Βουλής των Ελλήνων

Από το Σάββατο 3 Οκτωβρίου και κάθε Σάββατο στις 10 πμ., σε νέα ώρα, η τηλεοπτική ζώνη της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης στον τηλεοπτικό σταθμό της Βουλής των Ελλήνων συνεχίζεται με νέες εκπομπές.Στη ζώνη αυτή παρουσιάζονται μαθητικές δημιουργίες που πραγματοποιήθηκαν και διακρίθηκαν στο πλαίσιο εκπαιδευτικών δράσεων της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης, με διαφορετική θεματική σε κάθε εκπομπή.

Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα κάθε εβδομάδας στην ιστοσελίδα της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης www.edutv.gr, στη σελίδα του προγράμματος.

Μετά την προβολή οι εκπομπές θα είναι διαθέσιμες στο Φωτόδεντρο/i-create

Δείτε αυτήν την εβδομάδα μια εκπομπή αφιερωμένη στην 1η Οκτωβρίου, Ημέρα Ανεξαρτησίας της Κύπρου.