Αρχική » Δράσεις σχολείων » Εκδήλωση βράβευσης 9ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Ταινιών Μικρού Μήκους Cinema… διάβασες;

Το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων σας προσκαλεί στην εκδήλωση βράβευσης των σχολείων που διακρίθηκαν στον 9ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους Cinema… διάβασες;, που συνδιοργάνωσε μαζί με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών, το Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους της Δράμας, τη Γενική Γραμματεία Ενημέρωσης και Επικοινωνίας του Υπουργείου Ψηφιακής Πολιτικής, Τηλεπικοινωνιών και Ενημέρωσης, την ΕΡΤ ΑΕ (Ελληνική Ραδιοφωνία Τηλεόραση) και την Πρεσβεία της Κυπριακής Δημοκρατίας στην Ελλάδα – Μορφωτικό Γραφείο –Σπίτι της Κύπρου.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 10 Μαΐου 2019 και ώρα 11.00 π.μ. στο Ίδρυμα Μιχάλης Κακογιάννης (Πειραιώς 206, Ταύρος). Στην εκδήλωση οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί θα παρουσιάσουν τις δημιουργίες τους.