Αρχική » i-create » 40 χρόνια Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση: Εορταστική εκδήλωση και τελετή βράβευσης

1. 22/02/: Παγκόσμια Ημέρα Σκέψης
    Προσκοπική και Οδηγική εκδήλωση. Γιορτάζεται κάθε χρόνο από το 1926 στις 22 Φεβρουαρίου, σε ανάμνηση της γέννησης του ιδρυτή του Προσκοπισμού Λόρδου Μπέϊντεν - Πάουελ (22/2/1857).

40 χρόνια Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση: Εορταστική εκδήλωση και τελετή βράβευσης

Η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση γιορτάζει τα 40 χρόνια λειτουργίας της και σας καλεί στην εορταστική εκδήλωση και τελετή βράβευσης των μαθητών και των εκπαιδευτικών που διακρίθηκαν στον ομώνυμο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό.

Η τελετή θα πραγματοποιηθεί την 31η Ιανουαρίου 2018 στις 11:30 π.μ στο κτήριο του Υπ.Π.Ε.Θ., στην αίθουσα Jacqueline de Romilly.

Θα προβληθούν τα βραβευμένα μαθητικά σποτ, ενώ θα εκτεθούν όλες οι αφίσες που συμμετείχαν στον διαγωνισμό.

Επίσης θα παρουσιαστούν οι ψηφιακές δημιουργίες των φοιτητών του Τμήματος Γραφιστικής του ΤΕΙ Αθήνας, εμπνευσμένες από τα 40 χρόνια Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης.

Δείτε εδώ τις βραβευμένες μαθητικές δημιουργίες.

Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά στο διαδίκτυο από το Δίαυλο στην παρακάτω διεύθυνση