Αρχική » Συνεργασίες » ΓΓΙΦ » Τελετή βράβευσης των Πανελλήνιων Μαθητικών Διαγωνισμών Ψηφιακής Δημιουργίας «Όλα τα παιχνίδια για όλα τα παιδιά» και «Τα Φύλ(λ)α του Περιβάλλοντος»

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.

DSC_0396Την 1η Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στο Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων η τελετή βράβευσης των Πανελλήνιων Μαθητικών Διαγωνισμών Ψηφιακής Δημιουργίας «Όλα τα παιχνίδια για όλα τα παιδιά», για την Πρωτοβάθμια και  «Τα Φύλ(λ)α του Περιβάλλοντος», για τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, που συνδιοργάνωσαν η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση και η Γενική Γραμματεία Ισότητας των Φύλων (Γ.Γ.Ι.Φ.) του Υπουργείου Εσωτερικών.

DSC_0406Χαιρετισμό απηύθυναν ο Υφυπουργός Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων κος Δημήτρης Μπαξεβανάκης και η κα Τσιλιπάνου, εκ μέρους της Γενικής Γραμματέως Ισότητας των Φύλων, κας Φωτεινής Κούβελα. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η κα Αναστασία Γεωργοπούλου, εκ μέρους του Υφυπουργού Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων κου Κωνσταντίνου Ζουράρι, ο κος Σπύρος Παρδάλης, Προϊστάμενος της Διεύθυνσης Βιβλιοθηκών, Αρχείων και Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του ΥΠ.Π.Ε.Θ.  και οι κύριοι Αριστείδης Φατούρος, Σύμβουλος Προγράμματος του Τηλεοπτικού Σταθμού της Βουλής, Νικόλαος Θεοδοσίου, Καλλιτεχνικός Διευθυντής της Camera Zizanio και Νικόλαος Γιαννόπουλος, Συνεργάτης του Εκπαιδευτικού Προγράμματος Πάμε Σινεμά, σκηνοθέτες. Παραβρέθηκαν εκπρόσωποι από όλα τα σχολεία που βραβεύτηκαν, ενώ ζωντανά ερμήνευσαν το τραγούδι τους τα παιδιά του 1oυ Δημοτικού Σχολείου Δροσιάς Αττικής.

Δείτε εδώ όλες τις φωτογραφίες από την τελετή.