Μαθηματικά Ε΄ – Ασκήσεις και προβλήματα

Μαρ 202030

Αγαπημένα μου παιδάκια,

ήρθε η ώρα να κοιτάξουμε λίγο και τα μαθηματικά μας! Εδώ σας έχω ένα φυλλάδιο για να εξασκηθείτε σε διάφορες πράξεις και προβλήματα σε ό,τι έχουμε κάνει μέχρι τώρα. Δεν είναι όλο για μια μέρα, απλά ήθελα να σας δώσω διάφορα πράγματα που μπορεί να σας αρέσουν ή να θέλετε να τα κάνετε πρώτα, να διαλέξετε εσείς. Προσπαθήστε να κάνετε όσο περισσότερα μπορείτε, πάρτε τα τετράδια και τα φυλλάδιά μας και θυμηθείτε κανόνες, θυμηθείτε πράξεις και κάντε ό,τι μπορείτε να φτάσετε στη λύση!

Μαθηματικά Ε΄ – Ασκήσεις και προβλήματα

Εμπρός λοιπόν, μικροί μου Αϊνστάιν!!! Σας περιμένω!!! 🙂

από κάτω από: Μαθήματα εξ αποστάσεως| με ετικέτα  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μαθηματικά Ε΄ – Ασκήσεις και προβλήματα

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.