Παιχνιδάκι Βιολογίας!

Μάι 20207

Καλημέρα, αγαπημένα μου!

Σήμερα λέω να παίξουμε λίγο με τη φυσική μας! Σας ετοίμασα λοιπόν ένα κρυπτόλεξο (που ξέρω πόσο σας αρέσουν αυτά), για τα όργανα του ανθρώπινου σώματος. Μπορείτε να παίξετε όσες φορές θέλετε και ποτέ δε θα είναι ακριβώς το ίδιο!

Βρήκα όμως ακόμη κάποια πολύ ωραία βιντεάκια, πέρα από τα όρια του βιβλίου μας, και σκέφτηκα ότι μπορεί να αρέσουν και σε εσάς. Μέσα θα βρείτε πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες (κάποιες τις ξέρετε ήδη), θα δείτε πολύ εντυπωσιακές εικόνες και θα καταλάβετε πώς η αγάπη για την έρευνα και η αφοσίωση πολλών επιστημόνων μας χάρισε την πολύτιμη γνώση που ονομάζουμε επιστήμη.

Ελπίζω να σας κεντρίσουν το ενδιαφέρον και να τα βρείτε πολύ πολύ χρήσιμα!

Πολλά πολλά φιλάκια!!!!

από κάτω από: Επιστήμη, Μαθήματα εξ αποστάσεως, Φυσικές Επιστήμες| με ετικέτα , ,  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παιχνιδάκι Βιολογίας!