Αυγουλάκια και τσουρέκια!

Απρ 202010

Αγαπημένοι και αγαπημένες μου,

αυτές είναι οι τελευταίες ασκησούλες για την περίοδο πριν το Πάσχα! Τώρα θα μπούμε σιγά σιγά σε άλλους ρυθμούς, θα ξεκινήσουμε τις όμορφες ετοιμασίες της εποχής, θα μοσχοβολήσουν τα σπίτια μας βανίλια και μαχλέπι και μαστίχα! Είμαι σίγουρη ότι κι εσείς θα ανυπομονείτε να αρχίσουν όλα αυτά και να φτιάξετε κι εσείς με τα χεράκια σας ένα σωρό νοστιμιές!

Ωστόσο θα πρότεινα, αν θελήσετε να κάνετε επιπλέον εξάσκηση, να ξανακάνετε τα φυλλάδιά μας, τουλάχιστον αυτά από τις 3/4 και μετά.

Εντωμεταξύ, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα υπέροχα έργα, είστε χρυσοχέρες και χρυσοχέρηδες και περιμένω και συνέχεια…

Από μένα, προς το παρόν, τσουρέκια κι αυγουλάκια  για τα καλά μου τα παιδάκια!

Σας αγαπώ πολύ!

Καλό Πάσχα!

Καλή Ανάσταση!

Από την Αναστασία μας με αγάπη, αυτή η υπέροχη ζωγραφιά!

Και όλες οι ζωγραφιές σας μέχρι τώρα!

από κάτω από: Μαθήματα εξ αποστάσεως| με ετικέτα ,  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αυγουλάκια και τσουρέκια!

29/3/1896: Ο Σπύρος Λούης ο πρώτος Έλληνας Ολυμπιονίκης στο μαραθώνιο των πρώτων σύγχρονων Ολυμπιακών Αγώνων.
Ο Λούης έτρεξε τον μαραθώνιο σε χρόνο 2 ώρες, 58 λεπτά και 50 δεύτερα.