Εργασίες μαθητών στο μάθημα των ΤΠΕ της ΣΤ’ τάξης 2014

Μια πολύ ενδιαφέρουσα εργασία τόσο από θέμα προσέγγισης όσο και από θέμα παρουσίασης του μαθητή του τμήματος ΣΤ2 Ραφαήλ Ντάφη που αφορά την προϊστορία, την μυθολογία, την κλασσική περίοδο και την παρακμή της Σπάρτης.

Δείτε το στο slideshare.net

Εργασία σε PowerPoint της  Άννας Αργυρίου του τμήματος ΣΤ1 με θέμα τη Φυσική της ΣΤ τάξης του Δημοτικού.

Δείτε το στο slideshare.net

Πλανήτες και δορυφόροι του ηλιακού μας συστήματος από την μαθήτρια Μαριάννα Λιάκου.

Δείτε το στο slideshare.net

“Νησιά της Ελλάδας“. Εργασία των μαθητριών Χριστιάνας Καρανάσιου και Ιωάννας Καραδήμου.

“Καναρίνια” της μαθήτριας Χρυσοβαλάντου Καντελέρ

Δείτε το στο slideshare.net

“Μέγας Αλέξανδρος” των μαθητριών Παπαδοπούλου Βασιλικής και Ελένης Τζιώνα.

Δείτε το στο slideshare.net

15 μεγάλοι Έλληνες της Αρχαιότητας”, εργασία των μαθητών, Κουρκούτα Μανώλη και Τζαλαζίδη Παναγιώτη.

Δείτε το στο slideshare.net

“To άλογο από την περιόδο της προϊστορίας μέχρι σήμερα”, εργασία των μαθητών Χάρη Βασιλόπουλου, Δημοσθένη Γκράνα, Παναγιώτη Δούκα και Κωνσταντίνου Βακρατσά.

Δείτε το στο slideshare.net

“Η δομή του ηλιακού μας συστήματος” των μαθητριών Αργυρίου Μαρίας και Χριστίνας Βασιλειάδου.

Δείτε το στο slideshare.net

“Η βιομηχανία της Mercedes και η εξέλιξή της” των μαθητών Στεφανούλη Χρήστου και Κωνσταντίνου Βαβέσου.

Δείτε το στο slideshare.net

“Αλέξανδρος ο Μέγας” εργασία των μαθητών Δημήτρη Καραδήμο, Σάββα Καλαϊτζή, Γιάννη Ζήκου και Γιάννη Βιτόπουλου.