Διάχυση του προγράμματος- Dissemination

dissemination-offline

Διάχυση του προγράμματος

Μια σειρά από εργαλεία επικοινωνίας χρησιμοποιούνται για τη διάδοση των στρατηγικών και των αποτελεσμάτων του προγράμματος στις στο σχολείο, τους γονείς, την πόλη μας, τους εκπαιδευτικούς μας αλλά και τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές των  άλλων σχολείων.

Τα μέσα που χρησιμοποιούνται  είναι η δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας, ανακοινώσεις στον τοπικό τύπο και τηλεόραση, η δημιουργία podcast και η ανάρτησή τους σε εκπαιδευτικές ιστοσελίδες και κοινωνικά εκπαιδευτικά δίκτυα,η δημιουργία ενός καναλιού στο youtube , ενημερωτικά  φυλλάδια  και  ημερίδες .

Τελικός στόχος είναι η δημιουργία ενός δικτύου ανάμεσα σε σχολεία που συμμετέχουν σε ευρωπαϊκά προγράμματα που θα συμβάλλει ουσιαστικά στη διάδοση της αποκτηθείσας γνώσης  και στην ανταλλαγή ιδεών και καλών πρακτικών.

preview

Δημοσιεύθηκε στον ηλεκτρονικό τύπο Δυτική όχθη, που  περιλαμβάνει όλους τους Δήμους της Δυτικής Αθήνας, άρθρο με τη συμμετοχή και τις δραστηριότητες του προγράμματος μας.

Το πλήρες άρθρο εδω!

Screenshot 2015-05-05 17.22.36Screenshot 2015-05-05 17.23.24

Διάχυση των εταίρων μας_ Dissemination of  our partners and friends

ΤΟΥΡΚΙΑ-TURKEY