Our erasmus+ experiences in Budapest by Tasos,Ektor and Athanasia

13043324_10154070623126698_3871063849764589752_nΑπό τον Τάσο Ν.:To Erasmus+ μας εδωσε την ευκαιρια να επισκεφτουμε την Ουγγαρια. Ολες οι μερες ηταν ξεχωριστες, διαφορετικες. Επισκεφτηκαμε πολυ ομορφα μερη οπως το Buda Castl, μαθαμε για την κουλτουρα των ανθρωπων εκει και δοκιμασαμε καποια απο τα παραδοσιακα φαγητα τους. Το πιο σημαντικο και καλυτερο πιστευω πως ηταν τα ατομα που γνωρισαμε και οι φιλιες που καναμε. Δεν θα ξεχασω ποτε αυτην την εμπειρια που μας εδωσε το Erasmus+

by Tasos N.:Erasmus+ gave us the oppurtinity to travel to Hungary. All the days that we stayed there were special and different from each other. We visited beautiful and outsanding places like Buda Castle, we learned about Hungarians’ culture and we tasted some of their traditional plates. But the most important and best thing was the people we met and the friendships we made. Erasmus+ gave us an experience of a lifetime that I will never forget.

από τον Έκτωρα Γ.:Το ταξίδι που κάναμε στην Ουγκαρία ηταν εκπληκτικό.Το Erasmus+ μας έδωσε την δυνατότητα να επισκευτούμε αυτή την πανέμορφη χωρα να γευτούμε τα παραδοσιακά της φαγητά και να γνωρίσουμε τον πολιτισμο της.
Αλλά αυτά δεν συγκρίνονται με τις φιλίες και τις αναμνήσεις που αποκτήσαμε από αυτό το ταξίδι και το πνεύμα συνεργασίας που δημιουργήσαμε . Οι σχέσεις μας με τα παιδιά ήταν πολύ καλές και γενικά περνούσαμε πολύ ωραία.
Θα ήθελα πολύ να ξανακάνω αυτό το ταξίδι και να δημιουργήσω και άλλες τέτοιες θαυμάσιες αναμνήσεις που δρν θα ξεχασω ποτε.

by Ektor G. :Our trip to Hungary was spectacular.Erasmus+ gave us the opportunity to visit this beautiful country , to taste its traditional dishes and experience its culture.
But these can not be compared with the friendships and the memories we gainedfrom this trip and the spirit of cooperation we created. Our relationship with the other kids were very nice and generally we had a lot of fun.
I would like to visit another country again if i am given the opportunity to make some spectacular memories i will never forget.

Απο την Αθανασία Γ. :Το ταξίδι μας στην Ουγγαρία ήταν μια υπέροχη εμπειρία.Επισκεφτήκαμε πολλά όμορφα μέρη,γνωρίσαμε την καθημερινότητα των ανθρώπων εκεί και δοκιμάσαμε παραδοσιακά φαγητά.Το καλύτερο όλων όμως είναι οι φιλίες που δημιουργήσαμε με τα παιδιά των άλλων χωρών.Είμαι πολύ χαρούμενη που μου δόθηκε η ευκαιρία να ζήσω αυτήν την αξέχαστη εμπειρία και πραγματικά ελπίζω μια μέρα να καταφέρω να ξανα παω!

by Athanasia G.:Our trip in Hungary was an amazing experience. We visited a lot of beautiful places ,we saw how people live their everyday life there and we tasted traditional fool.But the best of all is the friendships that we created with the students from the other countries.I'm really glad that I had the chance to live this unforgettable experience and i really hope one day i will be able to go back again!