Καλώς ήρθες!

Ζωγραφιζω-το-ΜΙΝΙΟΝ-to-do-1-1 (1)

Κανόνες εργαστηρίου πληροφορικής

Νοέ 20188

Κατεβάστε το αρχείο με τα μινιονς και ακολουθήστε τις οδηγίες στην τάξη για να φτιάξετε μια παρουσίαση σαν αυτή κανονες εργαστηριου.

Εργασίες μαθητών Ε’ τάξης

Νοέ 20182

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ε

Εργασίες μαθητών Β’ τάξης

Νοέ 20182

Pixel ή Εικονοστοιχεία ψηφιακής εικόνας

Οκτ 201821

Πατήστε εδώ και παρατηρείστε τα εικονοστοιχεία από τα οποία αποτελείται μια ψηφιακή φωτογραφία (ψηφιογραφική εικόνα) με την τεχνική του zoom in / zoom out. Στη συνέχεια κατεβάστε το φύλλο εργασίας Ζωγραφιζω-το-ΜΙΝΙΟΝ-to-do-1 (1) και προσπαθήστε να δημιουργήσετε ένα ΜΙΝΙΟΝ από εικονοστοιχεία όπως φαίνεται στην παρακάτω εικόνα.

Υλικό και Λογισμικό Η/Υ

Οκτ 201819

Πατήστε εδώ για να παρακολουθήσετε ένα βίντεο σχετικά με το υλικό και λογισμικό ενός  ηλεκτρονικού υπολογιστή!

Μονάδες ή μέσα αποθήκευσης

Οκτ 201818

Κατεβάστε το φύλλο εργασίας Αποθηκευτικά μέσα ή μονάδες αποθήκευσης, ανοίξτε το και ακολουθήστε τις οδηγίες που θα βρείτε μέσα!

Οδηγίες διδασκαλίας ΤΠΕ δημοτικό 2018-19

Οκτ 201811

6ppst4653ps-oma

Κανόνες εργαστηρίου πληροφορικής

Οκτ 20185

Μονάδες εισόδου-εξόδου

Οκτ 20185

Πατήστε ΜΟΝΑΔΕΣ-ΕΙΣΟΔΟΥ-ΕΞΟΔΟΥ και κατεβάστε το φύλλο εργασίας στο word και μάθετε για τις μονάδες εισόδου-εξόδου του υπολογιστή.

« Παλιότερα άρθρα

Πρόσφατα σχόλια

This is an example of a WordPress page, you could edit this to put information about yourself or your site so readers know where you are coming from. You can create as many pages like this one or sub-pages as you like and manage all of your content inside of WordPress.

...