Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο

Πρόκληση

Έχει ειπωθεί γι’ αυτή την μαθηματική πρόκληση ότι:

Εάν είσαι μηχανικός, θα έπρεπε να το λύσεις σε λιγότερο από 3 λεπτά (πολύ λιγότερο), Εάν είσαι αρχιτέκτονας, σε τρεις ώρες, Εάν είσαι γιατρός, σε έξι ώρες, Εάν είσαι λογιστής, σε τρεις μήνες, και Εάν είσαι δικηγόρος, Ποτέ!!!!  Εάν θεωρείς τον εαυτό σου καλό στα μαθηματικά ή στα λογικά προβλήματα λύσε την παρακάτω πρόκληση.  Η απάντηση είναι ο κωδικός για να ανοίξεις το συνημμένο αρχείο και να προσθέσεις το όνομά σου στην λίστα των επιτυχημένων.

Ποιος αριθμός λείπει από την παρακάτω λογική σειρά;

1, 2, 6, 42, 1806, ____???

Η απάντηση είναι ο κωδικός για το συνημμένο αρχείο με τα ονόματα των επιτυχημένων. Εάν λύσεις τον γρίφο αυτό, άνοιξε το συνημμένο φύλλο EXCEL, πρόσθεσε το όνομά σου στο τέλος, σώσε το αρχείο και διαβίβασέ το στους φίλους σου.
Καλή Τύχη!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόκληση

Hello world!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Συμβουλευτείτε τα αρχεία βοήθειας για την διαχείριση του ιστολογίου σας.