Ενημέρωση για έναρξη δια ζώσης μαθημάτων

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες

Ευχόμαστε σε όλους καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία!

Την ερχόμενη Δευτέρα, 11/1/2021, τα σχολεία ανοίγουν και περιμένουμε τους/τις μαθητές/τριες  μας πίσω στα θρανία τους.

Λόγω των νέων μέτρων, η προσέλευση των μαθητών/τριών  θα γίνεται τμηματικά από την νότια είσοδο. Πιο συγκεκριμένα:

οι μαθητές των Α-Β τάξεων θα έρχονται στις 8.00-8.05,

οι μαθητές των Γ-Δ θα έρχονται στις 8.05-8.10,

ενώ οι μαθητές των Ε-ΣΤ θα έρχονται στις 8.10-8.15.

Η αποχώρηση για την αποφυγή συνωστισμού θα γίνεται ως εξής:

Α-Β-Γ τάξεις από τη βόρεια  έξοδο (Γ τάξη:13.15 μ.μ.,  Β τάξη: 13.20 μ.μ.,  Α τάξη: 13.25 μ.μ.)

Δ-Ε-ΣΤ τάξεις & μεταφερόμενοι μαθητές/τριες από τη νότια  έξοδο  (όλοι : 13.15 μ.μ.).

Το Ολοήμερο τμήμα θα λειτουργήσει κανονικά. Οι εγγεγραμμένοι στο τμήμα αυτό μαθητές να προσέλθουν με το φαγητό τους.

Τα δρομολόγια του λεωφορείου ξεκινάνε κανονικά.

Παρακαλούμε θερμά για την τήρηση των μέτρων προστασίας (μάσκες, αποστάσεις – αποφυγή  συνωστισμού) κατά την προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών.

Το πρόγραμμα της τάξης σας το στέλνω συνημμένα σε αυτό το mail. Λόγω των ιδιαίτερων καιρικών συνθηκών, τα παιδιά ας κρατάνε μαζί τους καθημερινά ένα μπουφάν ή και κασκόλ εάν το θέλουν. Εννοείται φέρνουν μαζί το κολατσιό τους και το νερό τους, καθώς είναι καλό να έχουν και τουλάχιστον 2 μάσκες καθημερινά μαζί τους.

Καλή αρχή να έχουμε και τα λέμε από κοντά αύριο!