Α.Ε.Π.Π

Μάθημα Κατεύθυνσης της Γ’ τάξης του Λυκείου.

Το βιβλίο αυτό απευθύνεται στους μαθητές Γ’ Τάξης Τεχνολογικής Κατεύθυνσης Γενικών Λυκείων, που
παρακολουθούν το μάθημα “Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον” του Κύκλου Πληροφορικής και Υπηρεσιών.
Το μάθημα Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον έχει σαν γενικό σκοπό οι μαθητές να αναπτύξουν αναλυτική και συνθετική σκέψη, να αποκτήσουν ικανότητες μεθοδολογικού χαρακτήρα και να μπορούν να επιλύουν απλά σχετικά προβλήματα.

Ασκήσεις για το μάθημα θα βρείτε στα έγγραφα στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του μαθήματος.

Επιπλέον στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του μαθήματος θα βρείτε ανακοινώσεις (ύλη, προγραμματισμένα διαγωνίσματα) και χρήσιμους συνδέσμους με online test, ασκήσεις, θέματα πανελλαδικών και λύσεις παλαιότερων ετών.