Νέες Οδηγίες Διδασκαλίας για την πανελλαδικά εξεταζόμενη Φυσική Λυκείου

Προς:

Εκπαιδευτικούς  του κλάδου των Φυσικών Επιστημών (ΠΕ04) της Περιφέρειας Δ. Μακεδονίας που διδάσκουν το πανελλαδικά εξεταζόμενο μάθημα της Φυσικής την τρέχουσα σχολική χρονιά (2019-20).

Αγαπητοί  συνάδελφοι,

Σας ενημερώνω  ότι χθες, 8/10/2019 εκδόθηκαν νέες οδηγίες για τη διδασκαλία του πανελλαδικά εξεταζόμενου μαθήματος  της Φυσικής  για την τρέχουσα σχολική χρονιά (2019-20).

Οι νέες οδηγίες αναφέρονται ρητά στη σειρά διδασκαλίας των Ενοτήτων στο «Τεύχος Γ» (οι Κρούσεις πριν τις Ταλαντώσεις).  Επίσης περιέχουν  παραπομπές (Links) σε ψηφιακό υλικό το οποίο μπορεί να συμβάλλει στην καλύτερη κατανόηση φαινομένων και εννοιών.

Δεν εντόπισα άλλες διαφορές-αλλαγές σε σχέση με τις προηγούμενες Οδηγίες Διδασκαλίας  (ΕΞΕ – 143354 – 2019 – ΟΔΗΓΙΕΣ ΦΥΣΙΚΗ Γ ΓΕΛ_2019_20 5Β 135019).

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ, Η Διδακτέα Ύλη. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.