Ευρωπαϊκή συνεργασία-eTwinning

Στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος eTwinning η τάξη μας συνεργάζεται τη φετινή χρονιά με το σχολείο Αγία Μαίρη και Άγιος Παύλος από το Πρέσκοτ της Αγγλίας, με θέμα Ελληνική Μυθολογία-Θεοί και θνητοί. Θα μελετήσουμε όλα εκείνα τα στοιχεία πολιτισμού που συνδέουν τους ανθρώπους μεταξύ τους, ακόμα και μέσα από δοξασίες και μύθους

school-prospectus-design-stmstp

Επίσης, με θέμα την Κλιματική Αλλαγή, έχουμε συνεργασία με το σχολείο Φρίντριχ Βόλερ από το Κάσελ της Γερμανίας, το σχολείο Μαριάνο Φερμί από την Άντρια της Ιταλίας και το σχολείο Σαιντ Φελίξ ντε Σοργκ από το Σαιντ Φελίξ της Γαλλίας.

ImageImage result for istituto comprensivo mariano fermi andria

This school year our class collaborates with St Marys & St Pauls Primary School from Prescot, UK. The topic we work on is Greek Mythology/Gods and Mortals.
We also have collaboration with three other schools about Climate Change. The schools are: Schule Friedrich Wohler, Kassel, Germany,  Instituto Compensivo Mariano Fermi, Andria, Italy and Saint Felix de Sorgues, Saint Felix, France.

Κατηγορίες: Diversity, International Projects. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.